Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Matura z matematyki 2010  (Przeczytany 3916 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Aszynbeher

• Stadium początkowe
  • *
Matura z matematyki 2010
« dnia: Czwartek, 06.05.2010, 12:16 »
Witam. Wczoraj przeprowadzona została ogólnopolska matura z matematyki 2010. Ciekaw jestem jak jej trudność oceniają kandydaci na kierunek lekarski CM UJ. Szczerze przyznam, że jestem z rocznika 2008 i chciałbym startować na lekarski, ale to co czytam mnie po prostu przeraża. Obecnie mam 82% z rozszerzonej matematyki, a wiadomo, że by dostać się na CM UJ, to w tym roku do wyboru mamy matematykę pdst/rozsz lub fizykę rozsz.
Mnie poziom matury podstawowej ogromnie 'zniesmaczył'. Miałem nadzieję, że CKE tak skonstruuje maturę, by była łatwa do zdania, lecz trudniejsza do napisania na wysoki wynik. Jeśli teraz przyszli kandydaci będą mieli 95% lub więcej, to tak naprawdę plasuje mnie to o ponad 10 pkt. niżej. Jedyną nadzieją fizyka, z którą do końca się jeszcze nie oswoiłem, a którą poprawiam i fajnie by było lepiej niż te 82% ;p

Trzeba teraz wierzyć, że moja obecna wiedza z biologii i chemii także będzie wystarczająca.

Czekam na relację i pozdrawiam wszystkich kandydatów :)

Offline Mandarynka

• Stadium przewlekłe
  • *
Odp: Matura z matematyki 2010
« Odpowiedź #1 dnia: Poniedziałek, 12.07.2010, 14:54 »
Powiem tak. Ja zarobiłam na tegorocznej maturze 98%. Biorąc pod uwagę to, że każdy nastepny egzamin ma byc teoretycznie trudniejszy nasz rocznik faktycznie został wyróżniony albo raczej obdazony pewna rekompensata za dodatkowy przedmiot na maturze. fakt, że jest to zdecydowana niesprawiedliwość wobec poprzednich roczników - ale o progach będziemy dyskutowac za kilka godzin

Offline reborndragon

• Stadium przewlekłe
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 19.07.2010, 22:52 »
W 100% się zgadzam z przedmówcą. Nic dodać, nic ująć.

Offline foebe

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Piątek, 30.07.2010, 18:54 »
Powiem tak. Ja zarobiłam na tegorocznej maturze 98%. Biorąc pod uwagę to, że każdy nastepny egzamin ma byc teoretycznie trudniejszy nasz rocznik faktycznie został wyróżniony albo raczej obdazony pewna rekompensata za dodatkowy przedmiot na maturze. fakt, że jest to zdecydowana niesprawiedliwość wobec poprzednich roczników - ale o progach będziemy dyskutowac za kilka godzin

Tak, matura z matematyki w tym roku to była czysta farsa.
Ja jednak zdawałam CEW z matematyki i czuję się poszkodowana, bo stopień trudności był nie tak szokująco niski ;) (straciłam tak naprawdę 3 punkty). Był, powiedziałabym, zupełnie normalny jak na maturę na poziomie podstawowym.

Podobnie rzecz się niestety miała z chemią i biologią, które na CEW też znacznie odstawały od egzaminu maturalnego. Nie wiem, gdzie tu jest sprawiedliwość i "poziom zbliżony do poziomu matury". Zbliżony, czyli wyższy. Eliminacja n-pla i obcinanie szans starszym rocznikom  :confused:.

Offline ludwik

• Okres międzynapadowy
  • *
  • kosmos w pigułce
« Odpowiedź #4 dnia: Piątek, 30.07.2010, 21:46 »
moj chlopak ktory pisal wstępne na prawo mial bardzo podobne odczucia.

Offline rozyczka

• Stadium terminalne
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Piątek, 30.07.2010, 23:33 »
moj chlopak ktory pisal wstępne na prawo mial bardzo podobne odczucia.
wiem że to zupełnie nie na temat, ale nie mogę się powstrzymać: cóż za mylący nick :P

A co do samego tematu to wydaje mi się, że starsze roczniki są w tej sytuacji generalnie bardzo poszkodowane, bo nawet trudna matematyka podstawowa nie może się równać z rozszerzoną fizyką, która zawsze stanowiła problem dla większości kandydatów. A kolejne matury nie będą coraz trudniejsze, bo ona jest OBOWIĄZKOWA a więc każdy maturzysta "musi ją zdać". Nie tylko takie zdolniachy jak kandydaci na medycynę ;)

Valerie

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Wtorek, 03.08.2010, 13:02 »
A co do samego tematu to wydaje mi się, że starsze roczniki są w tej sytuacji generalnie bardzo poszkodowane, bo nawet trudna matematyka podstawowa nie może się równać z rozszerzoną fizyką, która zawsze stanowiła problem dla większości kandydatów. A kolejne matury nie będą coraz trudniejsze, bo ona jest OBOWIĄZKOWA a więc każdy maturzysta "musi ją zdać". Nie tylko takie zdolniachy jak kandydaci na medycynę ;)

Całkowicie się zgadzam. Nawet jeśli kolejne matury z czasem staną się min trudniejsze (z racji, że tegoroczna to śmiech) to i tak będą łatwe, nawet bardzo. Wiadomo, z żadnym rozszerzeniem porównać się nie da, ale jest i będzie też różnica w stopniu trudności w porównaniu do innych podstaw chociażby do fiz, której nikt zdawać przecież nie musi. W ogóle trudna obowiązkowa matura wiązałaby się ze zbyt dużym ryzykiem - za dużo osób nie kocha mat :laugh:

Offline foebe

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Sobota, 04.09.2010, 19:02 »
Nie wiem, czy będą trudniejsze, bo program tak napawdę upada coraz prędzej na łeb na szyję. Gadałam ostatnio z dziewczyną, która w tym roku zdaje się skończyła mat-fiz (ja również, ale jakiś czas wcześniej ;) ). Byłam w ciężkim szoku, że obecnie nie robi się pochodnych funkcji obowiązkowo (nauczyciel może wprowadzić, ale jako że nie ma tego na maturze, w praktyce mało kto tego uczy), a to nie jest ani trudne, ani nieprzydatne... Wydaje mi się, że podobna historia jest z większością przedmiotów...

Offline Aszynbeher

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Niedziela, 17.10.2010, 17:25 »
Kiedyś na jakimś forum czytałem, że władze Samorządu były u Władz wyższych celem zmian w rekrutacji na rok 2011. Interesuje mnie to bardzo, czy pomysł upadł, czy ktoś coś tam dalej wierci, czy nie. Mat PP = Mat PR wciąż dla mnie jest krzywdzące. Dostałem się na medycynę gdzie indziej, ale chciałbym wciąż próbować do Krakowa. Gdy Mat PR lub Fiz PR byłaby lepiej liczona, to miałbym jakieś szanse, a tak to wciąż słabo przy 98% z podstawy tegorocznych....