Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: fizjo na CM UJ  (Przeczytany 10740 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kachna91

• Gość
fizjo na CM UJ
« dnia: Środa, 17.11.2010, 10:44 »
witam :)
mam takie pytanie najlepiej do starszych roczników:) Jestem tegoroczną maturzystką ale matura z biol rozsz. mi poszła zalednie na  60% więc na UJ nie było szans się dostać i będe poprawiać i próbować za rok :) i właśnie dlatego mam do was ogromną prośbe..a raczej pytanie:)
Czy ktoś mógłby mi opisać jak wygląda fizjo na CM UJ tak z perspektywy już studenta? wiem że nauki jest pewnie sporo ale jak to mówią studia są dla wytrwałych :) zastanawia mnie zaliczenie z wf ? bardzo ciężko jest? miałam  mały uraz kręgosłupa i  choć jest już wszystko ustabilizowane to wiem że przy bardzo dużym wysiłku może być ciężko.. prosze odpiszcie co ijak i co myślicie o fizjoterapi na Fryczu i Kakowskiej wyższej szkole promocji zdrowia? warto tam iść (pomijając że sie płaci za te studia?) ? czy poziom jest znacznie mniejszy i w przyszłości ciężko potem z pracą..? co o tym myślicie?

moni

• Gość
Odp: fizjo na CM UJ
« Odpowiedź #1 dnia: Piątek, 18.03.2011, 23:53 »
Na początku jest anatomia i fizjologia z cięższych przedmiotów. Nie ma lekko, trzeba się przykładać systematycznie, bo potem są problemy ze zdawaniem, a na 1 roku nie ma 'komisów'. Ale wszystko jest dla ludzi :)
Co do innych uczelni to ciężko mi powiedzieć, nauczysz się wszędzie jeśli tylko będziesz chcieć.
Na Twoim miejscu zastanowiłabym się, czy to dla Ciebie kierunek właściwy. Bo żeby móc kogoś usprawniać, samemu trzeba być zdrowym i sprawnym. Wf na 1 roku spoko, metodyka - trzeba ćwiczyć, koleżanka po operacji kolana jakoś dała radę. Na 2 roku basen - trzeba pływać i zmiescić się w czasie (coś jak przy wstępnych na egz na awf).
Żeby dostać pracę, nie ważne jaką uczelnie skończysz musisz miec porobione kursy, więc z góry przygotuj się na większy wydatek.
Ale mimo wszystko, uważam, że studią są fajne, dają satysfakcję. Powodzenia!