Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Zwierzakowe rozmowy  (Przeczytany 22325 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
Zwierzakowe rozmowy
« dnia: Sobota, 04.06.2011, 01:49 »
Ależ wiem, Porusiu :D

;)
Jaki śłiczny!!!twój? miałąm kiedyś czarnego(szczurasy są rewelacyjne!)
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
  • :)
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sobota, 04.06.2011, 16:05 »
Ja mam czwórkę ślicznych szczurzych chłopców ^^
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/gallery/25274797#/d33kwsa
Tu masz zdjęcia dwóch kolejnych misiów :)
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- (po)twory mojej wyobraźni

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #2 dnia: Wtorek, 07.06.2011, 18:55 »
Ja mam czwórkę ślicznych szczurzych chłopców ^^
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/gallery/25274797#/d33kwsa
Tu masz zdjęcia dwóch kolejnych misiów :)
sliczne!!siostrzenica  miałą dwóch ale każdy był innej rasy, ten łągodniejszy jej zdechł:-( a został taki co to od początku miał dziwny charakter ,taki wredny trochę,gryzł i nie chciał się niczego nauczyć(może złe podejście,albo taki już rasowy charakterek?)może ty wiesz od czego to zależy?teraz zdziczał wogóle bo nie chce do siebie nikogo dopuścić po śmierci kumpla:-(
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #3 dnia: Wtorek, 07.06.2011, 21:26 »
To nie zależy akurat od rasy (poza tym ciury nie mają ras tylko odmiany - uszne, sierstne i barwne :D), jeden tylko taki był przypadek że to miało wpływ, agresja u szczurów odmiany american blue (ale u russian blue już nie). Tak samo jak człowiek, każdy ogonek ma swój charakter :) Chociaż czytałam jeszcze że niby jaśniejsze szczury są łagodniejsze, ale to się nie potwierdza. Ja mam dwójkę miziaków co to się lubią rozpłaszczac pod ręką, drapanie i głaskanie, jednego indywidualistę o charakterze niemalże kocim, no i jednego trzęsiportka, który się boi wszystkiego i jest najbardziej uległy w stosunku do innych szczurów, taki sługa co to jedzenie oddaje ;)
Więc po prostu tamten ogon ma taki charakter i tyle. Czasami kastracja pomaga na wredotę samców, ale tylko wtesdy jak agresja się zaczęła około 5-6 miesiąca życia, jak szczur przechodzi burzę hormonalną.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #4 dnia: Wtorek, 07.06.2011, 23:25 »
Te dwa nie były białe,takie łaciate.Faktycznie z moich obserwacji oba były dziwne,jeden łagodniejszy a drugi taki bardziej ,,samotnik",siostrzenica czytałą dużo na temat szczurasów,codziennie brała je na ręce,próbowałą szkolić i nic,jedyne czego się nauczyły to swoich imion, a tak to gryzły co popadnie(akurat to jest słabość chyba wszystkich szczurasków). A teraz to juz pewnie za pozno zeby cokolwiek nauczyc,chociaz.....My z siostrą miałysmy czarnego,był rewelacyjny,może czarne i białe są najbardziej poddatne?

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #5 dnia: Wtorek, 07.06.2011, 23:50 »
Widzę, że szczury macie pod ręką (: Jeśli z jakichkolwiek powodów chcecie się ich pozbyć, chętnie przyjmę (o;
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #6 dnia: Środa, 08.06.2011, 00:20 »
Widzę, że szczury macie pod ręką (: Jeśli z jakichkolwiek powodów chcecie się ich pozbyć, chętnie przyjmę (o;
A do jakich celów ;D

Offline remo

• Moderator-Lekarski
  • *
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #7 dnia: Środa, 08.06.2011, 01:05 »
anatomicznych tomku ?

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 08.06.2011, 19:08 »
O nie, ja swoje miśki kocham i nie oddam :D
Niektóre szczury to głupole, inne są inteligentne jak nie wiem co, Edziulę już nieżyjącego nauczyłam chodzić na tylnych łapkach i obracać się na polecenie żeby dostać dropsika :D Z kolei Mooniek się nawet nie chciał nauczyć swojego imienia, był taką tłustą kluską, taki Kubuś Puchatek o małym rozumku :D
Wiecie co, ja chyba wydzielę temat, bo z akademikiem to nie ma nic wspólnego ;)

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
Odp: Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #9 dnia: Środa, 08.06.2011, 19:25 »
Witam!!dobry pomysł,dobrze zrobiłaś,bo zagalopowaliśmy się  nie w temacie ,nie na temat :)jak ty tak wyszkoliłaś szczuraska? :blink:  :respect: to niezła jesteś,może powinniśmy cię wynając do treningu tego dzikusa (zawsze mi się myli:albo Karmel albo Toffi),musiałabym spytać siostrzenicę.

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Środa, 08.06.2011, 21:05 »

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 09.06.2011, 00:13 »
Dzięki wielkie Ebebe :kissing2: a masz jeszcze jakieś inne zwierzaczki?ja w obecnym domu mam tylko rybki.Zwierzaczków jest sporo u siostry i mamy:-) : no wspomniany szczurasek,dwa psy,dwa koty i również rybki.Dużo zwierzakó się przewinęło przez nasze chałupy: od ptaków,po najrozmaitsze owady, na wężu zaskrońcu kończąc,czy nawet wróbelku uratowanym i kafce:-D.Niech ktoś napisze jakie ma zwierzaki i jakie są wasze ulubione?

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #12 dnia: Czwartek, 09.06.2011, 00:49 »
Niestety nie są one mi potrzebne do anatomicznych celów, jestem chyba troszkę bardziej rozrzutny w tym temacie (o;
W skrócie egzotyczne zwierzątka też potrzebują swoistej karmy  ;D
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czwartek, 09.06.2011, 23:44 »

A dajesz im żywe czy mrożonki?
Moje miśki też są drapieżne, wczoraj ćmę jeden z nich upolował i zeżarł, taką tłustą i paskudną... :D

@Amasunda: siedmiotygodniową sucz labradora :D czarną, śliczną, ale w domu rodzinnym, nie w Krakau. Będę przez weekend w domu to porobię zdjęcia i poszpanuję ;)

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #14 dnia: Czwartek, 09.06.2011, 23:53 »

A dajesz im żywe czy mrożonki?
Moje miśki też są drapieżne, wczoraj ćmę jeden z nich upolował i zeżarł, taką tłustą i paskudną... :D

@Amasunda: siedmiotygodniową sucz labradora :D czarną, śliczną, ale w domu rodzinnym, nie w Krakau. Będę przez weekend w domu to porobię zdjęcia i poszpanuję ;)
Uwielbiam labradory!!sama miałam ale samca czarnego(labrador amerykański bo większy niż te tradycyjne labradorki spotykane u nas),niestety w tamtym roku mu się zmarło na serce:-(.Swoją drogą,dziwne to że zwierzęta chorują na "ludzkie" choroby..