Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Zwierzakowe rozmowy  (Przeczytany 15664 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
Odp: Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek, 10.06.2011, 00:36 »
Ebebe, rzucam żywe - nie mam czasu na zabawy, w razie problemów cieplutkie martwe też przyjmie (;

Jeszcze rok, dwa lata wcześniej regularnie uczestniczyłem w życiu terrarystów, teraz zapał opadł - pewnie dlatego, że nie mam możliwości w akademiku trzymać zwierzaka. Ale mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się zmieni.
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota, 11.06.2011, 00:34 »
Ebebe, rzucam żywe - nie mam czasu na zabawy, w razie problemów cieplutkie martwe też przyjmie (;

Jeszcze rok, dwa lata wcześniej regularnie uczestniczyłem w życiu terrarystów, teraz zapał opadł - pewnie dlatego, że nie mam możliwości w akademiku trzymać zwierzaka. Ale mam nadzieję, że wkrótce sytuacja się zmieni.
jakiego węża posiadasz?boe?
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #17 dnia: Sobota, 11.06.2011, 12:54 »
Tak, constrictora. Mimo rozpowszechnionej o nim opinii jest przyjemny i naprawdę ciekawe do obserwowania zwierzę (oczywiście nocą). Nie jest też zagrożeniem dla dorosłego człowieka (nawiązując do bajek o spaniu z wężem itp.)
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #18 dnia: Sobota, 11.06.2011, 15:41 »
Ale chyba niezbyt nadaje się do przytulania ;D reaguje na imię?wie że Ty to Ty?jeszcze ujdzie,bo można je oswoić jako tako,ale np.mając w domu tarantule,ptasznika albo czy jakąś cobre egipską,pytona czy anakonde to juz dziwne bo przecież to niezbyt bezpieczne,i tylko dla samego  posiadania to niewiem czy tak  fajnie,bo oprócz kasy ,trzeba uważać żeby nie użarło i odpowiednio karmić, a jeszcze nie daj Boże jak takie coś ucieknie.. :no:
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #19 dnia: Sobota, 11.06.2011, 17:48 »
Z tego co wiem (mogę się mylić) nie można posiadać legalnie zwierząt o jadzie większej szkodliwości niż osy/pszczoły. Wszystko chyba jest w CITES z Konwencji Waszyngtońskiej, ale nie jestem na czasie - może jakieś przepisy prawne w tym temacie się zmieniły, szczególnie że była swego czasu nagonka na terrarystów kilka lat wcześniej.

Co do "oswajania" takiego gada czy innego. Boa, zbożówka czy anakonda, ale dotyczy to większości egzotycznych zwierząt - nie da się ich oswoić, mogą 'pozytywnie' reagować na powtarzające się sekwencyjnie np. karmienia czy wyciąganie z terra, ale to nie pies czy kot. To jest oczywiście moje zdanie, ale myślę że większość terrarystów ma podobne.

Posiadanie każdego zwierzęcia ciągnie za sobą multum odpowiedzialności. Tak samo nie chcę pisać o tym co jest bezpieczne a co nie, znamy różne przypadki zachowania zwierząt, a my jesteśmy od tego żeby tych negatywnych unikać w jakikolwiek możliwy sposób.

Poprzednio miałem też okazję hodować skorpiona cesarskiego. Polecam początkującym terrarystom.
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #20 dnia: Sobota, 11.06.2011, 19:00 »
Widać znasz się na temacie,ja niestety nie bo nie miałam terrarium jeszcze :);a dlaczego polecasz tego właśnie skorpiona?jest jakiś mniej wymagający?

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #21 dnia: Sobota, 11.06.2011, 19:09 »
Jest chyba najczęstszym w hodowli i najłatwiejszym po prostu do utrzymywania (taka ogólna opinia). Zawsze i tak trzeba patrzeć na własne środki (kasa, miejsce na terrarium, dostępność do pożywki). No i po prostu trzeba być przekonanym do terrarystki. Nie nakłaniam za wszelką cenę np do tego skorpiona, ale jeśli ktoś się zdecyduje na cokolwiek to służę pomocą, jeśli tylko będę potrafił coś wnieść do tematu. Wiem, że też są osoby na akademikach które się zajmują z tego co pamiętam kędziorkami (pająki).
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #22 dnia: Sobota, 11.06.2011, 19:59 »
hehe Kędziorkami? :laugh: fajna nazwa  :respect: moja siostrzenica miałą bzika na punkcie jaszczurek,co chwila jakąś wynajdywała że może  "zaadoptuje "którąś, skończyło się na szczurasach co to nic z terrarystyką nie mają wspólnego,nie powiem jaszczurki co poniektóre gatunki bvardzo słodkie są, a co do węży..hmm.fahjne są te zbożowe bo są takie wielokolorowe,ładnie wyglądają a tak to mam szacunek do Cobry królewskiej :) nie pamiętam nazwy tego węża co to taki zielony jest(też mi się podoba)

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #23 dnia: Sobota, 11.06.2011, 20:26 »
Pewnie chodzi Ci o jeden z gatunków Morelki, to prawda są przepiękne  :)
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #24 dnia: Sobota, 11.06.2011, 20:50 »
Pewnie chodzi Ci o jeden z gatunków Morelki, to prawda są przepiękne  :)
Widzę że jesteś prawdziwym miłośnikiem tych pełzaczków:-D fajnie
Tak dokładnie o takiego jak piszesz,na tej stronie jest taki
http://www.arachnea.org/forum/f26/or4x1d-hodowla-galeria-t65153/

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #25 dnia: Sobota, 11.06.2011, 22:01 »
Dokładnie, morelia virdis. Ogólnie z linku który podałaś jest kilka ciekawych zdjęć pajączków. Z niecierpliwością też czekam czy są na aka jacyś inni "miłośnicy" egzotyków.
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #26 dnia: Sobota, 11.06.2011, 22:11 »
Dokładnie, morelia virdis. Ogólnie z linku który podałaś jest kilka ciekawych zdjęć pajączków. Z niecierpliwością też czekam czy są na aka jacyś inni "miłośnicy" egzotyków.
No ciekawa stronka ;D napewno jest dużo miłośników!duży jest twój pupilek? :)

Offline Dien

• Okres międzynapadowy
  • *
  • (o:
« Odpowiedź #27 dnia: Sobota, 11.06.2011, 23:12 »
Ma lekko ponad 2m, nie tuczę go, wręcz głodzę z własnych pewnie trochę 'chorych' przekonań, ale jak zwierzak nie jest w swoim własnym środowisku to nie powinien dostawać za dużo. Szczególnie jeśli żyje w zamknięciu i praktycznie się nie porusza. Wysnuwam wnioski ze zdjęć sekcji pupilów innych terrarystów (obtłuszczone zwierzaki, męczyły się).

Jeśli chcesz pogadać więcej o tym czy innych pokrewnych tematach to zapraszam na priv. Szkoda spamować tematu we dwójkę.
Ja to ja. Ty to ty.

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
  • :)
« Odpowiedź #28 dnia: Sobota, 11.06.2011, 23:26 »
Jaaaa, wężowate są fajne w dotyku :D Się ostatnio do padalca przyczepiłam na wycieczce do lasu, słodkie są łuskowate stwory. Zaskrońce też zawsze podziwiam jak mi się trafią :)
Tyle że miałabym opory przed karmieniem, za bardzo kocham szczury, (i wiem jakie to inteligentne stworzenia z charakterem), żeby nimi skarmiać inne zwierzęta, nawet nieżywymi/mrożonkami. Brrr, widok martwego szczura...
A tak w psim temacie - to moje labkowe cudeńko :)
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- (po)twory mojej wyobraźni

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #29 dnia: Niedziela, 12.06.2011, 00:22 »
Ebebe!!!!!dlaczego mi to robisz!!też masz czarnulka? :'( będe wyć,śliczny jest poprostu!!!!!!!!!!!!!!!!wymierzwij go odemnie!!!!!!!!!!!piękniusia labradorusia!!!!! :hug: :kissing2: Dien,oki masz rację ,chyba powinniśmy wszyscy we trójkę z Ebebe pogadać na jakichś privach(faktycznie mało tu miłośników zwierzaków czy małych ,czy dużych,czy śliskich czy nie;-)) a wężyk taki w sam raz uważam , za dużej bestii nie ma co,w Austrii jak byłam mieli takiego wielkoluda,i to nad głową ludzi straszył (na takiej szybie go położyli)miało się wrażenie że zaraz się zawali na nas heh
Ebebe jak tam twoje "szczurze pociechy"?
« Ostatnia zmiana: Piątek, 17.06.2011, 15:31 wysłana przez Amasunda »