Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Zwierzakowe rozmowy  (Przeczytany 22327 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
  • :)
Odp: Zwierzakowe rozmowy
« Odpowiedź #30 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 01:18 »
Szczury okej, poza WWW, coś mu jakiś guzek wyskoczył :/ Trzeba się będzie przejść do weta...

Właśnie, kto może poradzić coś w sprawie labradorka z motorkiem w tyłku? Mała czarna się zrobiła podobno nieznośna, skacze, targa wszystko, ściąga z ziemi i gryzie. Więcej spacerów czy co? Żeby się wyszalała? Coś trzeba z nią zrobić, bo jadę na wakacje do domu i znając życie to *ja* będę musiała się nią w dzień zajmować xD I chcę wiedzieć czy ona tak po prostu ma i z tego wyrośnie, czy co... Ostatnio mieliśmy psusia ze schroniska, już dorosłego gdy go braliśmy, no i nie miał takich młodzieńczych idiotycznych zachowań, toteż nie do końca wiem jak się małą zajmować :)
http://gosia-firewarrior.deviantart.com/ <- (po)twory mojej wyobraźni

Offline Przem

• Stadium terminalne
  • *
« Odpowiedź #31 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 01:26 »
podobno świrują do 3 roku życia, ale miałem do czynienia ze starszym retriverem (akurat goldenem), który cały czas był naspeedowany- do tego stopnia, że nie miał siły już biegać i trochę się słaniał ze zmęczenia, ale jak zobaczył kamyczka to znowu dostawał dopływu energii- sądzę, że nie ma reguły, ale ta rasa przeważnie lubi duuużo wysiłku (chociaż specjalistą nie jestem...)

PS. nie wspominając już o tym, że potem przebierał nogami w czasie snu ;)

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #32 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 15:01 »
Szczury okej, poza WWW, coś mu jakiś guzek wyskoczył :/ Trzeba się będzie przejść do weta...

Właśnie, kto może poradzić coś w sprawie labradorka z motorkiem w tyłku? Mała czarna się zrobiła podobno nieznośna, skacze, targa wszystko, ściąga z ziemi i gryzie. Więcej spacerów czy co? Żeby się wyszalała? Coś trzeba z nią zrobić, bo jadę na wakacje do domu i znając życie to *ja* będę musiała się nią w dzień zajmować xD I chcę wiedzieć czy ona tak po prostu ma i z tego wyrośnie, czy co... Ostatnio mieliśmy psusia ze schroniska, już dorosłego gdy go braliśmy, no i nie miał takich młodzieńczych idiotycznych zachowań, toteż nie do końca wiem jak się małą zajmować :)
Oj świrują i to jeszcze jak!!mój Doro od zawsze był taki zwariowany,na spacerze ludzie się śmiali  twierdząc,że, to on mnie wyprowadza na spacer a nie ja jego:-D tak ciągnął , że prawie szurałam nogami po ziemi na każdym spacerze :rofl: .Jak nikogo w domu nie było,uwielbiał dla towarzystwa ściągać ubrania z wieszaków i brać do swojego legowiska,obgryzał tradycyjnie obuwie :) uwielbiał zabawy w przecięganie liny-dosłownie(ja z jednej ciągnełąm on z drugiej )nie linę a materiał,fajna zabawa swoją drogą i gimnastyka:-D noi jeszcze jedna przypadłość tej rasy,nie odstępują swojego właściciela na krok,wszędzie  za nim łażą:-) rewelacyjna rasa!!jak dla mnie najlepsza!
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline ryuuza

• exADMiN
  • *
« Odpowiedź #33 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 15:28 »
tak jak napisalem Ebebe potwierdzam powyzsze - wulkany energii:) i potworne lakomczuchy. Na to uwazaj bo moja suczka zjadla nasiona rycynowca i prawie zdechla a piesek z koleji zjadl 4 slimaki takie bez skorupek i wszystko spoko tylko ze slimaki wczesniej zjadly trutke na slimaki. Ale przezyl. Takze nie spuszac na moment z oczu. Z reszta kto by chcial to robic :)
John Constantine: "Dlaczego ja, Gabrielu? To sprawa osobista, tak?"
Gabriel: "Umrzesz młodo bo od 15 roku życia paliłeś 30 papierosów dziennie. Pójdziesz do piekła przez życie jakie wiodłeś. Masz przesrane."

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #34 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 17:14 »
Właśnie, takie słodkie toto jest, że aż szkoda z oczu spuszczać :) Ale fajna jest mimo tej niszczarki w buzi, bo się strasznie cieszy z ludzi, zaczepia, chce się bawić, każdy już się w niej zakochał :D

Offline ryuuza

• exADMiN
  • *
« Odpowiedź #35 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 17:29 »
KONG - nie do zdarcia - warto zainwestowac :)
John Constantine: "Dlaczego ja, Gabrielu? To sprawa osobista, tak?"
Gabriel: "Umrzesz młodo bo od 15 roku życia paliłeś 30 papierosów dziennie. Pójdziesz do piekła przez życie jakie wiodłeś. Masz przesrane."

Offline Przem

• Stadium terminalne
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 17:35 »
i jeszcze podobno u retriverów trzeba dbać o dietę, bo się lubią roztyć, a to jak wiadomo nie jest dobre- info od hodowcy ;)

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #37 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 17:51 »
To wspaniałą rasa,psy tej rasy pójdą w ogień za właścicielem,uwielbiają pieszczoty,nie dawać w żadnym wypadku surowego mięsa!! Samo to ,że rasa ta pomocna jest niewidomym,czyni je wyjątkowymi wśród ras psów.Ja na zawsze pozostanę wierna tej właśnie rasie .
,,Wkraczają w ten nowy świat nadzy,zimni, niepewni wszystkiego,poza tym, że w niego wkraczają.- wraz z nagą godnością wejścia zachodzi w nich zmiana - zakorzenieni,zaciskają ręce i zaczynają się budzić."

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 22:56 »
KONG - nie do zdarcia - warto zainwestowac :)

Wikusia ma konga standard L i rzeczywiście go lubi, ale bardzo szybko rozkminiła jak ma nim rzucać, zeby wyleciało ciasteczko... :D Spryciara :D

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #39 dnia: Wtorek, 21.06.2011, 23:44 »
Spryciara :vivalabamba:

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #40 dnia: Niedziela, 07.08.2011, 12:59 »
Ktoś wie jak oduczyć psa powitalnego skakania na ludzi? xD Krótkie spodenki + radość Wikuni = szramy po szponach przez całą długość nóg.

A teraz parę fot Niuni :]

Offline hakuna matata

• Okres międzynapadowy
  • *
« Odpowiedź #41 dnia: Sobota, 13.08.2011, 23:25 »
Retrievery to megamega inteligentne psy, równocześnie dzięki temu potrafią być uparte i ulubiona czynnośc mogą powtarzać w nieskończoność.
 A wiadomo taki szczeniak jest jak gąbka, chłonie wszystkie bodźce, które go otaczają i często to one powodują niechciane przez właściciela zachowania np. przyspieszony krok/ bieganie może bardzo nakręcić takiego laba a swoją energię wyładuje gdy spotka w czasie takiego spaceru jakiegoś znajomego np. właśnie skacząc. Ja ze swoim retrieverem pracowałam generalnie na zasadzie pozytywnego wzmocnienia i nasza metoda przy takim zachowaniu była natepująca (czasami potrzebny jest ocean cierpliwości, ale możliwe też, że załapie o co chodzi w 5 min, biorąc pod uwagę fakt, że labiki za jedzenie dzadzą się powiesić :))

Najważniejsze jest NAGRADZANIE

1) Jeżeli skacze na Ciebie przy powitaniu, to obserwując ją dokładnie zauwazysz oznaki, że pies szykuje się do skoku, wtedy powinnaś się odwrócić plecami, tracąc z nią kontakt wzrokowy, jeżeli ona utrzyma się 4 łapami na ziemi, to musisz ja nagrodzic jakimś smaczkiem ( kiełbasa, granulka kamy itd.,absolutnie smaki nie musza być duże).
Kazda sytuacja w której uda Ci sie utrzymac psa 4 łapami na ziemi powinna byc nagrodzona ( smaki/czochranko za uchem/piłka)
Możez dodatkowo - jak juz opanujesz podskakiwanie- wydac komendę siad/waruj i po wykonaniu nagrodzić. Nauczy się w ten sposób, że gdy przychodzisz to witacie się  TYLKO gdy ona siedzi albo generalnie znajduje się wszystkimi łapami na podłodze a nie w powietrzu :D)

2)Swoje zachowanie możesz generalizować i tak samo zachowywac się przy osobach obskakiwanych na spacerze. Obserwuj ją, raczej jej nie ściągaj smyczą ku ziemi bo to powoduje, ze jeszcze bardziej bedzie chciala spryciula skakac. Niech taka osoba nie reaguje (zero tiutiana, patrzenia, wyciągania rak, kopania) aż do czau gdy Młoda nie będzie fruwac tylko łapami stać/siedzieć/warować na ziemi. Obskakiwany może nagradzać psa również.

nie wiem czy nie namieszałam,ale u nas ta metoda dała efekty :).
Im szybciej zaczniecie tym lepiej, bo może jej tak zostać a 40kg obłocony lab to już nie sa przelewki  >:D

Życzę duuuużo cierpliwości i zazdraszczam malucha :)

Offline Ebebe

• Moderator
  • *
« Odpowiedź #42 dnia: Środa, 24.08.2011, 14:15 »
Jejku, ogromnie dziękuję :)

Offline Amasunda

• Okres międzynapadowy
  • *
  • ????????
« Odpowiedź #43 dnia: Wtorek, 30.08.2011, 23:42 »
Śliczną masz labradorkę!!!!!kocham tą rasę psów i w czarnym kolorze!!!numer jeden dla mnie!!!for ever!!pozdrawiam!!!

Offline adela2

• Stadium początkowe
  • *
    • kredyt rodzina na swoim
« Odpowiedź #44 dnia: Środa, 01.08.2012, 13:09 »
cudowna labradorka:) Ja mam yorka!