Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: [2011/2012] Informacje od Koordynatora farmakologii III roku WL  (Przeczytany 28840 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ewel

• Stadium bezobjawowe
  • *
Odp: informacje od Koordynatora farmakologii III roku WL
« Odpowiedź #15 dnia: Piątek, 09.03.2012, 20:44 »
spokojnie studenty - 6 rok się wkurzył widząc całe to zamieszanie, a przed obecnym piątym trzy najtrudniesze egzaminy: pediatria, chirurgia, interna. Pytania się nie powtórzą

to chyba nie jest do konca fair, ja jestem z 5 roku i sory dlaczego ja mam cierpiec ze 1 madry napisal cos glupiego w ankiecie!!!!!!!!!a poza tym ktos z mojego roku w ankietach w sesji zimowej w zeszlym roku napisal taka sama notke tylko odnosnie dermy i sesja letnia tez miala znaczna czesc nowych pytan i jakos nikt z tego wielkiej afery nie robil!
a poza tym rozpoczynasz bledne kolo bo ktos z 5 roku moze sie odegrac i napisac cos znowu w ankietach odnosnie innych zaliczen!
ta cala sytuacja jest bardzo trudna i niezreczna ale uwazam ze stawianie sprawy na ostrzu noza nie jest dobrym rozwiazaniem i miejmy tylko nadzieje ze nikt juz czegos takiego nie napisze bo tak naprawde dziala  na swoja i innych niekorzysc i naraza innych na nieprzyjemnosci!

Offline Prezes007

• Stadium bezobjawowe
  • *
« Odpowiedź #16 dnia: Piątek, 09.03.2012, 22:22 »
Brawo!!! Tylko nasza uczelnia gromadzi takich "geniuszy"- mam znajomych na większości uczelni medycznych w Polsce i takich jaj nie ma nigdzie- wszyscy się dzielą materiałami, pomagają, wspierają żeby skończyć spokojnie studia i nikt nikomu nie podkłada świń. U nas jest odwrotnie- każdy trzyma dla siebie, nieliczni się dzielą, z roku na rok jest gorzej bo jak jakiś rocznik "coś przejdzie" to dokłada młodszym. W niektórych grupach dochodzi do tego typu patologii że sam sobie ściągnie a później usunie żeby inni nie mieli. To nie pierwszy raz jest taka afera ze znalazł się ktoś życzliwy..
@wparyla- nie ustawiaj ludzi i nie cwaniakuj bo zrobiliście to samo obecnemu V rokowi z chirurgii w sesji letniej, a to przykład tylko pierwszy z brzegu  :blink:

pozdrawiam NORMALNYCH

Offline male_tipo

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Wtorek, 13.03.2012, 21:38 »
Po  ostatnim kolokwium jestem przerażona twórczością asystentów układających pytania! Ucząc się z obu skryptów, Mutshler'a, sumiennie sporządzonych notatek z wykładów i seminariów nie byłam w stanie podać odpowiedzi na co najmniej 15 pytań, ponieważ te zagadnienia w ogóle nie były poruszane! Także mimo iż skrupulatnie przygotowuje się do zajęć i kolokwiów delikatnie mówiąc obawiam się o wynik egzaminu!

Offline pater85

• Okres międzynapadowy
  • *
« Odpowiedź #18 dnia: Wtorek, 13.03.2012, 22:13 »
Uczyć się, a nauczyć się to dwie różne sprawy... U nas kolega w grupie miał 55 punktów, bo się nauczył. No i on też nie znał odpowiedzi na kilka pytań- to chyba normalne, prawda? Ja się nie nauczyłem i miałem dużo mniej punktów, ale wydaje mi się, że odpowiedzi były- czasami między wierszami- w naszych podręcznikach, na wykładach etc. No i nie jesteśmy na I. roku, żeby tak panikować :rofl: Zdasz !!!

Offline Healer

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Wtorek, 13.03.2012, 23:21 »
<facepalm>

Offline Koordynator farmakologii

• Koordynator
przepisy kolokwialno-egzaminacyjne
« Odpowiedź #20 dnia: Sobota, 14.04.2012, 12:29 »
Szanowni Państwo,

Poniżej przedstawiamy Państwu, lekko zmienione w stosunku do tej pory, przepisy kolokwialno - egzaminacyjne, które będą obowiązywały od najbliższego kolokwium i na egzaminie:

Przepisy kolokwialne:

1. Studenci mają być pod salami 10 minut wcześniej.
2. Każdy student mam mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.
3. Po wejściu na salę każdy student zostawia wszystkie swoje rzeczy w oznaczonym punkcie, chowając do torby wyłączoną komórkę!
4. Ze sobą wolno mieć tylko przybory do pisania oraz ewentualnie coś do picia.
5. Po zajęciu miejsca, proszę nie ruszać testu aż do momentu zajęcia miejsc przez wszystkich studentów i sygnału danego przez prowadzącego salę.
6. Na sygnał dany przez prowadzącego można wziąć z blatu test i kartę odpowiedzi.
7. Proszę podpisać DRUKOWANYMI LITERAMI kartę odpowiedzi i WPISAĆ NUMER ZESTAWU TESTU.
8. Proszę podpisać także test ! Nie podpisanie testu oznacza otrzymanie oceny ndst.
9. Można pisać na teście.
10. Za odpisywanie, fotografowanie testów lub porozumiewanie się - jest się od razu usuwanym ze sali z oceną ndst !
11. Test trwa godzinę, można oddawać go wcześniej.
12. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie lub uwagę, ma podnieść rękę i czekać na podejście asystenta.
13. Prawidłową odpowiedź zakreśla się krzyżykiem na karcie odpowiedzi. Jeśli się pomyliło (tylko raz w danym pytaniu i to jak najrzadziej!) ? to można błędną odpowiedź obwieść kółkiem, wstawić krzyżyk we właściwe miejsce, a obok postawić parafkę (że zmiany dokonała dana osoba).
14. Przy oddawaniu testu asystenci sprawdzają, czy numer zestawu na karcie odpowiedzi jest taki sam, jak numer zestawu testu. Jeśli nie, otrzymuje się ocenę ndst.
15. Wyniki zazwyczaj umieszczane są w ciągu najbliższego czasu przez Koordynatora IV roku Staroście.

Z poważaniem,

Dr hab. med. Jacek Jawień

Offline AsiulaS

• Stadium terminalne
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Niedziela, 15.04.2012, 15:53 »
czy temat "Interakcje lekowe. Wybrane zagadnienia z zatruć lekowych" wchodzi w zakres kolokwium ?

• Koordynator
« Odpowiedź #22 dnia: Niedziela, 15.04.2012, 19:53 »
Tak, ale przede wszystkim w lekach, które dokładnie omawiano - np. zatrucie inhibitorami acetylocholinoesterazy, zatrucie paracetamolem.
Bez wielkich szczegółów.

• Koordynator
uzupełnienie
« Odpowiedź #23 dnia: Niedziela, 15.04.2012, 20:51 »
Przepraszam, pomyliłem się - myślałem, że pytanie dotyczy egzaminu.

Jeśli chodzi o kolokwium, to na pewno obowiązuje to, co z tych tematów było ew. poruszone na ćwiczeniach lub wykładach.
Są na pewno pewne informacje "kanoniczne", np. ACEI a NSAID.

Offline Varicella

• Okres międzynapadowy
  • *
  • to learn more and join the discussion!
« Odpowiedź #24 dnia: Środa, 18.04.2012, 18:21 »
A czy leczenie przeciwpłytkowe, zakrzepowe i fibrynolityczne oraz leczenie zawału obowiązuje też na to kolokwium?
"Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?"

• Koordynator
« Odpowiedź #25 dnia: Środa, 18.04.2012, 20:27 »
Leczenie zawału na pewno.
Co do pozostałych, to główne "jądro" było już przerabiane na II kolokwium.
Ale może się zdarzyć, że przy okazji terapii padnie pytanie np. o tienopirydyny.

Offline Apple

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #26 dnia: Czwartek, 26.04.2012, 11:10 »
Chciała bym poprosić o udzielenie informacji na temat ewentualnego ponownego przeliczenia punktów z testów, czy jest taka możliwość i do kogo można by się zgłosić w tej sprawie.
Z góry dziękuję za odpowiedz

• Koordynator
« Odpowiedź #27 dnia: Czwartek, 26.04.2012, 17:01 »
Proszę się zgłosić jutro do Pana Docenta Olszaneckiego w godzinach 8.30 do 10.00

Offline artix89

• Okres międzynapadowy
  • *
« Odpowiedź #28 dnia: Czwartek, 26.04.2012, 17:31 »
Chciałem zapytać czy jest to jedyny termin? W godzinach 8.30-12 na IV roku odbywają się zajęcia kliniczne, więc zaproponowane godziny są bardzo niekorzystne.

• Koordynator
« Odpowiedź #29 dnia: Czwartek, 26.04.2012, 22:17 »
Proszę zatem zadzwonić do Sekretariatu (12 421 11 68) w godzinach 8-12 i prosić o połączenie z Panem Docentem Olszaneckim.
On wtedy wyznaczy termin, odpowiadający obu stronom.