Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Prośba kandydata o pomoc.  (Przeczytany 20456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
Prośba kandydata o pomoc.
« dnia: Środa, 13.06.2012, 08:37 »
Witam serdecznie,

Z góry bardzo przepraszam że zaśmiecam forum problemami mnie nurtującymi ale gdzie lepiej zasięgnąć informacji jak nie u źródła i osób które przechodzą całą ścieżkę rekrutacji i nauki.

Chodzi mi o konkretne odpowiedzi na temat:

-Jak oscylowały progi punktowe aby dostać się na medycynę niestacjonarną i stacjonarną (zaocznie i dziennie).
-Z jakimi średnimi punktacjami przyjmowali i dzienne i zaoczne? (może ktoś się podzielić swoimi %?)
-Gdzie jest łatwiej się dostać stoma(stacjonarna lub niestacjonarna) , lekarski(stacjonarny i niestacjonarny)
-Czy są jakieś limity (minimalne) pułapy punktowe np z biologii od których się startuję aby się dostać?

Jestem 26 letnim facetem który skończył już socjologię, ratownictwo medyczne na uj i w tym roku poprawił maturę, ze średnich ocen i analiz wychodzi mi:

75 - 80% z Biol rozszerzonej.
95 - 98% z Chemii rozszerzonej.
i 80 - 85% z matmy rozszerzonej.

Czy mam szansę dostać się na medycynę? dzienne zaoczne? może ktoś podzielić się swoimi uwagami ze mną?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc, i przepraszam za zaśmiecanie forum.

Offline Nirwane

• Starosta
Odp: Prośba kandydata o pomoc.
« Odpowiedź #1 dnia: Środa, 13.06.2012, 08:53 »
W tym roku na lekarski przyjmą ok 100 osób mniej, więc progi na pewno skoczą w porównaniu z rokiem ubiegłym  :confused: Na niestacjonarne powinieneś się jednak załapać, bo masz bardzo dobre wyniki, gorzej ze stacjonarnymi przez ten limit miejsc i fakt, że im liczy się matematyka podstawowa, która jest wiadomo dużo prostsza. Nie ma pułapów punktowych dot. jednego przedmiotu, wszystkie są ważne w stosunku 1:1:1 i zawsze pod uwagę biorą tylko sumę.

Nie pamiętam dokładnie jakie były progi, ale pewnie ktoś inny jeszcze się na ten temat wypowie ;)
Feel safe at night... sleep with a medical student ;)

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 13.06.2012, 09:12 »
Właśnie liczę na Kraków (bo kocham moje rodzinne miasto:)), na tylko i wyłącznie Niestacjonarne - mam nadzieję, że jednak się uda, bardzo byłbym wdzięczny gdyby napisały mi cokolwiek na temat swoich % osoby z niestacjonarnego, albo ktoś kto wie jak to mniej więcej oscylowało.

Powiem Wam szczerze, że dla mnie temat tej matmy na UJ to jakieś nieporozumienie, człowiek się stara a tu matma podstawowa wystarczy :) matma podstawa, matmie roz. się nie równa!

@Nirwane - bardzo dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: Środa, 13.06.2012, 09:24 wysłana przez FNetter »

Offline Klaudia

• Starosta
« Odpowiedź #3 dnia: Środa, 13.06.2012, 11:45 »
Jeżeli w najgorszym wypadku będziesz miał 250 pktów (75+80+95) to raczej się dostaniesz na niestacjonarne bez większych problemów. Co prawda tutaj też ma być mniej osób przyjętych, ale w zeszłym roku taka ilość punktów była mniej więcej na środku listy.
Ale polecam jednak stacjonarne :P zajęcia z niestacjo i tak są w trybie dziennym, a trzeba troszkę kasy rzucić i średnio uprzejmi są dla Ciebie zarówno asystenci jak i "koledzy" z dziennych, mimo że uczysz się dokładnie tego samego.

Offline ndaiwer

• Administrator
  • *
  • for ever...
    • http://kopernika.pl
« Odpowiedź #4 dnia: Środa, 13.06.2012, 14:45 »
-Czy są jakieś limity (minimalne) pułapy punktowe np z biologii od których się startuję aby się dostać?

Nie, liczy się jedynie suma B + (Matma podst lub fizyka rozszerzona) + CH

I matematyke rozszerzona policzą ci tak jak podstawową!!

Z ostatniego roku stoma była 263pkt ostatni próg na stacjo.
W tym roku będzie mniej miejsc tak więc próg na pewno podskoczy o min. 5-10pkt + matura leci poziom na łeb na szyje...

Lekarski był trochę wyżej nie pamiętam ile

Jeśli chodzi o nie stacjo to z 250 prawdopodobnie się dostaniesz ale z drugiej albo trzeciej rekrutacji. (w tym roku tak przewiduje)
Cena jednego semestru to ~10 000  czyli za rok 20 000 a stoma trochę więcej...
Złożenie podania to 75zl (tak było kiedyś) więc jeśli chcesz to złóż dużo nie stracisz. 

powodzenia!

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Środa, 13.06.2012, 16:52 »
Powiedzcie mi jak to wygląda, jeżeli z 1 się nie dostanę to kolejne.... za kolejne będę musiał znowu płacić i rejestrować się od nowa? czy będę automatycznie kwalifikowany do dalszej rekrutacji? bo trochę nie rozumiem o co chodzi z tymi listami.

Offline Nirwane

• Starosta
« Odpowiedź #6 dnia: Środa, 13.06.2012, 16:59 »
Nie, płacisz tylko za rejestrację, listy tylko obserwujesz i kiedy pojawia się twoje nazwisko wybierasz się do dziekanatu z papierami :D
Ale tu ważne: rejestracje na stacjo/niestacjo odbywają się OSOBNO, więc jeżeli będziesz składał na oba tryby to niestety musisz zapłacić podwójnie
Feel safe at night... sleep with a medical student ;)

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Środa, 13.06.2012, 19:55 »
Już zapłaciłem za wszystko włącznie ze stomatologią i weterynarią (które nie są moim marzeniem) ale w ratownictwie medycznym nie widzę dla siebie przyszłości, chociaż medycynę kocham. :)
« Ostatnia zmiana: Środa, 13.06.2012, 20:02 wysłana przez FNetter »

Offline ndaiwer

• Administrator
  • *
  • for ever...
« Odpowiedź #8 dnia: Środa, 13.06.2012, 20:28 »
hehe
przejdzie Ci na anatomii ;]

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Środa, 13.06.2012, 21:10 »
Już mnie Zawiliński przerobił więc dam rade! :)

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czwartek, 14.06.2012, 08:10 »
Mam do Was jeszcze jedno pytanie, konkretnie chodzi o listy - kiedy one są ogłaszane? w jakim odstępie od siebie są okazywane kolejne listy (tak jak pisaliście) - 2 i 3 lista? (czy da się to jakoś mniej-więcej określić?)
« Ostatnia zmiana: Czwartek, 14.06.2012, 08:25 wysłana przez FNetter »

Offline Lu...K...aS

• Stadium bezobjawowe
  • *
  • I'll never be what you want. Perfect fit? Oh yeah!
« Odpowiedź #11 dnia: Czwartek, 14.06.2012, 16:11 »
Ogólnie to było tak:
Stacjo:
272/270/269/268/267
Niestacjo:
240/239/235/233

Pierwsze 3 listy są stosunkowo szybko, ewentualne przetasowania we wrześniu najpóźniej, chociaż znam jedną osobę co w październiku jeszcze doszła. Po roku jednak się przeniosła na inną uczelnię ;-).

I zastanów się b.mocno czy na pewno Kraków :) życie studenckie to powinien być już okres z dala od rodziców. Moim zdaniem oczywiście :-)

A co do limitów w tym roku jest o 20% mniejszy, czyli przyjmują zamiast 220 osób, 200, wszystko jest na stronie ERK.
'Always keep your integrity and be kind both to patients and colleagues'

Offline FNetter

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Czwartek, 14.06.2012, 17:36 »
Lukas czyli na odpowiedź mogę liczyć mniej więcej do końca lipca? Wiesz, ja już dawno nie mieszkam z rodzicami :) 26 lat to już okres kiedy człowiek jest samodzielny :), rodzice są daleko od Krakowa, sami się wyprowadzili :))

Offline Lu...K...aS

• Stadium bezobjawowe
  • *
  • I'll never be what you want. Perfect fit? Oh yeah!
« Odpowiedź #13 dnia: Czwartek, 14.06.2012, 22:15 »
No to prawie mój rówieśnik :) Kraków 1 listę miał 11 lipca, kolejną 15 lipca, następną 20 lipca 22 września i 28 września zamknęły się listy.

Dodam tylko że od tego roku zmienia się program studiów i na 1 roku jest anatomia, histologia, biochemia i fizjologia :) ogrom nauki. No i 26 lat to chyba już tylko płatne prawda? Nie pamiętam tych zasad.
'Always keep your integrity and be kind both to patients and colleagues'

Offline ndaiwer

• Administrator
  • *
  • for ever...
« Odpowiedź #14 dnia: Piątek, 15.06.2012, 01:20 »
 wątpie że 26lat jest granicą...  za to napewno za autobusy i tramwaje będziesz przepłacał...

do końca lipca wiesz na 90% do 30 wrzesnia 100% :)