Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: KATEDRA FARMAKOLOGII II i III ROK WL 2013/2014  (Przeczytany 29295 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koordynator farmakologii

• Koordynator
informacja dla II tury (letniej) II roku WL
« Odpowiedź #15 dnia: Poniedziałek, 13.01.2014, 11:00 »
Szanowni Państwo,

Zgodnie z obietnicą złożoną na dzisiejszej Radzie Pedagogicznej III roku WL, podaję terminy 2 kolokwiów z farmakologii dla II tury (letniej) studentów II i III roku WL:

1) 25 kwietnia 2014 (piątek), godzina 15.00

2) 13 czerwca 2014 (piątek), godzina 15.00

Serdeczne pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
wyniki II kolokwium
« Odpowiedź #16 dnia: Sobota, 25.01.2014, 15:29 »
Szanowni Państwo,

Przesyłam wyniki II kolokwium.

Anulowano 4 pytania: 2 są błędne, a 2 wykraczają poza przerabiany materiał.

Błędne: 1. hamowanie napięciowozależnych kanałów sodowych
            2. Przeciwskazaniem do morfiny nie jest (były 2 odpowiedzi prawidłowe)

Wykraczające poza podręcznik: 1. Co hamuje steroidogenezę
                                                2. Gepiron (choć mogliście się Państwo domyśleć, że jest to pochodna BUSPIRONU

Osoby poniżej 36 punktów muszą zdać ustnie u asystenta to kolokwium (proszę się umówić z asystentem) - do końca lutego.

Proszę pamiętać, że na III roku farmakologia jest ogromna i nie będzie już najmniejszej "taryfy ulgowej"  :)

Życzę wszystkim udanej Sesji.

Serdeczne pozdrowienia,

Prof. dr hab. med. Jacek Jawień

• Koordynator
wątpliwość
« Odpowiedź #17 dnia: Czwartek, 30.01.2014, 09:27 »
Szanowni Panstwo,

Chciałbym wyjaśnić pewną wątpliwość, o która szereg osób pyta.
Otóż jedna osoba uzyskała 62 punkty. Dlaczego?
Bowiem w teście tylko 2 pytania były błędne - 62 pytania były prawidłowe.

Jeśli ta osoba miała dodatkową wiedzę na 62 punkty, nie będziemy Jej sztucznie obniżać.

A PODSTAWA PUNKTOWA (60 p.) (po odjęciu punktów błędnych i przekraczających program) służyła tylko do ustalenia progu zaliczenia - 60% z 60 p. = 36 p.

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
WAŻNE PYTANIE DO II POŁOWY II ROKU
« Odpowiedź #18 dnia: Niedziela, 02.02.2014, 11:37 »
Szanowni Państwo,

Rozpisuję obecnie grupy i asystentów na II semestr i mam problem.
Otóż w planie jest wpisana 14 grupa II roku (na piątki 8.15-9.45), a ja nie otrzymałem z Dziekanatu w ogóle listy tej grupy.
Czy grupa 14 istnieje?

Jeśli tak, to proszę Starostę o jak najszybsze przesłanie mi listy tej grupy, na adres mailowy:
mmjawien@cyf-kr.edu.pl

Pozdrowienia,

Koordynator ds nauczania farmakologii na II i III roku WL
Katedra Farmakologii UJ CM

• Koordynator
KATEDRA FARMAKOLOGII II ROK WL 2014
« Odpowiedź #19 dnia: Czwartek, 06.02.2014, 14:05 »
Szanowni Państwo,

Katedra Farmakologii Collegium Medicum UJ uprzejmie zawiadamia Studentów II Wydziału Lekarskiego, że zajęcia z farmakologii na II roku zaczynają się 24 LUTEGO 2014 (dla drugiej połowy II roku).

Ponieważ już na drugich zajęciach odbędzie się zaliczenie z receptury, a do czerwca odbędą się dwa trudne kolokwia testowe, celem wcześniejszego zakupu podręczników oraz przygotowania się, prosimy Państwa o zapoznanie się uaktualnioną treścią strony internetowej:
http://www.katedrafarmakologii.cm-uj.krakow.pl/

a następnie:
Dla studentów / Wydział lekarski / II rok

Znajdziecie tam Państwo: opis receptury, regulamin zajęć, opis potrzebnych podręczników, program wykładów, program ćwiczeń, harmonogram i przepisy dotyczące kolokwiów.

Jeśli ktoś nie zda na drugich zajęciach zaliczenia z receptury, to nie ma drugiego terminu.
Ocena ndst będzie składową ostatecznej oceny asystenta.
Taka osoba natomiast ma się od razu uczyć z podręcznika do 1 ćwiczeń farmakologii klasycznej, na których należy spodziewać się kartkówki!

Jak liczona jest receptura: za każdą receptę można dostać od 0-2 punktów.
2 p. - recepta bezbłędna
1 p. - są błędy, ale recepta jest "wydawalna" przez farmaceutę i nie zaszkodzi pacjentowi
0 p. - recepta "niewydawalna" lub mogąca zaszkodzić pacjentowi

Za 6 recept można uzyskać do 12 p.
0-6 p. - ndst
7-8 p. - dst
9-10 p. - db
11-12 p. bdb

Ćwiczenia odbywają się w Katedrze Farmakologii UJ CM, na ulicy Grzegórzeckiej 16, na II piętrze.
Wchodząc od tyłu do dużego budynku, idziecie Państwo do lewego skrzydła i tam wychodzicie na II piętro (nie na I piętro, gdzie jest Sekretariat!).
Na II piętrze po przejściu przez drzwi kierujecie się na lewo, do końca korytarza, do dużej sali ćwiczeniowej.

Wchodząc od przodu (skończył się remont), idziecie Państwo do prawego skrzydła i tam wychodzicie na II piętro (nie na I piętro, gdzie jest Sekretariat!).
Na II piętrze po przejściu przez drzwi kierujecie się na lewo, do końca korytarza, do dużej sali ćwiczeniowej.

Na I ćwiczeniach każdy z Państwa ma mieć przy sobie skrypt zielony, żeby móc samodzielnie korzystać z tabel stężeń i dawek, w celu przećwiczenia pisania najtrudniejszych form recepturowych

Proszę sobie od razu wpisać do kalendarza terminy kolokwiów testowych na III roku:
1) 25 kwietnia (piątek), godzina 15.00, CDK
2) 13 czerwca (piątek), godzina 15.00, CDK

BARDZO PROSZĘ JUŻ DZIŚ STAROSTÓW O 'WYNEGOCJOWANIE' Z ODPOWIEDNIMI PRZEDMIOTAMI WOLNYCH DWÓCH POPOŁUDNI PIĄTKOWYCH:  25 kwietnia i 13 czerwca, CELEM MOŻNOŚCI PRZEPROWADZENIA KOLOKWIÓW TESTOWYCH Z FARMAKOLOGII !

Proszę także Starostów o przekazanie tej informacji na początku roku swoim grupom tak, aby osoby nie korzystające zwykle z internetu mogły również wcześniej zapoznać się z powyższymi informacjami.

W załączniku przesyłam także Państwu materiały bardzo przydatne do nauki receptury.

Z poważaniem,

Koordynator ds. nauczania farmakologii na II roku WL
Katedra Farmakologii UJ CM

P.S. Zazwyczaj asystenci na zaliczeniu na drugich ćwiczeniach korzystają z tych 16 zestawów, które przekazałem Państwu w załączniku.
« Ostatnia zmiana: Piątek, 21.02.2014, 18:54 wysłana przez Koordynator farmakologii »

• Koordynator
HARMONOGRAM ZAJĘĆ Z FARMAKOLOGII
« Odpowiedź #20 dnia: Poniedziałek, 10.02.2014, 18:23 »
Szanowni Państwo,

Przesyłam harmonogram zajęć z farmakologii.

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
wykład Prof. Olszaneckiego
« Odpowiedź #21 dnia: Czwartek, 20.03.2014, 12:25 »
Szanowni Państwo,

Przesyłam materiały wykładowe Prof. Olszaneckiego.

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
termin I kolokwium
« Odpowiedź #22 dnia: Czwartek, 20.03.2014, 12:48 »
Szanowni Państwo,

3 grupom III roku termin I kolokwium koliduje z zajęciami i poszły na skargę (nie raczywszy się ze mną skontaktować w tej sprawie).
Ja ten termin ustawiłem dla dobra Państwa, żebyście nie musieli pisać wieczorem o 19.00 (lub w sobotę), ale widać nie zostało to zupełnie docenione.

W związku z powyższym proszę Starostę Roku po przeprowadzeniu konsultacji o jak najszybszy kontakt mailowy do mnie
(mmjawien@cyf-kr.edu.pl):

- jeśli jakieś grupy absolutnie nie mogą pisać o 15.15, to cały rocznik będzie pisał w dniu 23 kwietnia (środa), o godzinie 18.45 w aulach: A, B i C

- jeśli takie grupy uzyskałyby zamianę i wszyscy mogli pisać, to cały rocznik pisałby w starym terminie: 25 kwietnia (piątek), o godzinie 15.15 w aulach: A, B i D

Pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
I kolokwium
« Odpowiedź #23 dnia: Wtorek, 25.03.2014, 10:28 »
Szanowni Państwo,

Starościna III roku wyjaśniła kulisy "afery".
Zatem wracamy do starego terminu - 25 kwietnia (piątek), godzina 15.15

Jeśli ktoś miałby dalej jakieś uwagi, to proszę je zgłosić Staroście Roku lub mnie mailowo.

Pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

P.S. Przy okazji zapraszam gorąco na wykłady w tym i przyszłym tygodniu (ostatnie wykłady do I kolokwium), które będę miał przyjemość poprowadzić.

• Koordynator
pytanie o wykład 6 maja
« Odpowiedź #24 dnia: Środa, 09.04.2014, 17:21 »
Szanowni Państwo,

Pan dr Wołkow zapytuje czy byłaby możliwość przesunięcia Jego ostatniego wykładu z 6 maja na 13 maja?
Bardzo proszę o odpowiedź Starostę/Starościnę.

Pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
przesunięcie ostatniego wykładu
« Odpowiedź #25 dnia: Piątek, 11.04.2014, 14:52 »
Szanowni Państwo,

Zatem przesuwamy ostatni wykład (Pana dr Wołkowa) z 6 maja (nie będzie wykładu) na 13 maja.

Pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
przepisy kolokwialne
« Odpowiedź #26 dnia: Piątek, 11.04.2014, 14:58 »
Szanowni Państwo,

Ponieważ zbliża się Państwa I kolokwium (z sześciu), proszę dokładnie zapoznać się z przepisami kolokwialnymi i przestrzegać ich na wszystkich kolokwiach i egzaminie.

Przepisy kolokwialne:

1. Studenci mają być pod salami 10 minut wcześniej.

2. Każdy student mam mieć przy sobie dokument tożsamości ze zdjęciem.

3. Po wejściu na salę każdy student zostawia wszystkie swoje rzeczy w oznaczonym punkcie, chowając do torby wyłączoną komórkę!

4. Ze sobą wolno mieć tylko przybory do pisania i coś do picia. Nie wolno mieć przy sobie komórki !

5. Po zajęciu miejsca, proszę nie ruszać testu aż do momentu zajęcia miejsc przez wszystkich studentów i sygnału danego przez prowadzącego salę.

6. Na sygnał dany przez prowadzącego można wziąć z blatu test i kartę odpowiedzi.

7. Proszę podpisać DRUKOWANYMI LITERAMI kartę odpowiedzi i WPISAĆ NUMER ZESTAWU TESTU.

8. Proszę podpisać także test! Nie podpisanie testu oznacza otrzymanie oceny ndst !

9. Można pisać na teście.

10. Za odpisywanie, fotografowanie testów lub porozumiewanie się - jest się od razu usuwanym ze sali z oceną ndst !

11. Test trwa godzinę, można oddawać go wcześniej.

12. Jeśli ktoś ma jakieś pytanie lub uwagę, ma podnieść rękę i czekać na podejście asystenta.

13. Prawidłową odpowiedź zakreśla się krzyżykiem na karcie odpowiedzi. Jeśli się pomyliło (tylko raz w danym pytaniu i to jak najrzadziej!) – to można błędną odpowiedź obwieść kółkiem, wstawić krzyżyk we właściwe miejsce, a obok postawić parafkę (że zmiany dokonała dana osoba).

14. Przy oddawaniu testu asystenci sprawdzają, czy numer zestawu na karcie odpowiedzi jest taki sam, jak numer zestawu testu. Jeśli nie, otrzymuje się ocenę ndst.

15. Wyniki zazwyczaj umieszczane są w ciągu najbliższych po kolokwium dni przez Koordynatora II roku na stronie internetowej: www.kopernika.pl

Z poważaniem,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
kolokwium
« Odpowiedź #27 dnia: Wtorek, 15.04.2014, 09:57 »
I kolokwium odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 15.00:
grupy 8-12 - aula A
grupa 13 - aula B

• Koordynator
wyniki kolokwium
« Odpowiedź #28 dnia: Sobota, 26.04.2014, 13:33 »
Szanowni Państwo,

Przesyłam wyniki kolokwium. Osoby, które uzyskały poniżej 36 p. (zaznaczone na czerwono) mają zaliczyć to kolokwium u asystenta.

Test był prosty, toteż osoby które go nie zdały niech potraktują ten fakt jako poważny "sygnał ostrzegawczy" że coś jest grubo nie tak i przemyślą to.

Kilka osób ŹLE WPISAŁO NUMER ZESTAWU NA KARCIE ODPOWIEDZI !!!
Proszę, żeby więcej taka sytuacj nie miała miejsca, gdyż jest źródłem wielkiego zamieszania, bijącego wprost w studenta.

Proszę, żeby w rubryce "rok" wpisywać nie 2014, tylko rok, na którym Państwo jesteście - bo razem ze sobą są dwa roczniki i sam fakt, że ktoś jest w grupie 13 nic nam nie mówi.

W jednym z pytań (odnośnie TP) przyjęto dwie odpowiedzi jako prawidłowe. Pozostałe pytania (po przeanalizowaniu zastrzeżeń studentów) były bez  zarzutu.

Pozdrowienia,

Prof. Jacek Jawień

• Koordynator
II kolokwium
« Odpowiedź #29 dnia: Czwartek, 05.06.2014, 11:26 »
Szanowni Państwo,

II kolokwium odbędzie się 13 czerwca (piątek) o godzinie 15.00:
grupy 8-12 - aula A
grupa 13 - aula B

P.S. Proszę o uważne wpisywanie numeru zestawu do karty odpowiedzi !!!