Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: System studiowania na lekarskim CMUJ  (Przeczytany 8077 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bibek

• Stadium początkowe
  • *
System studiowania na lekarskim CMUJ
« dnia: Niedziela, 06.09.2015, 00:19 »
Nie wiem czy to dobry dział, ale nie pasowało mi to do żadnego innego. Niedługo rozpoczynam studia na leku cmuj i mam pytanie co do programu. Słyszałem różne wersje i chce się dowiedzieć jak to jest. Obecnie po 6 latach studiów normalnie odbywamy staż podyplomowy tam gdzie chcemy? Słyszałem wersje taką, że studia trwają 5 lat a 6 rok jest stażem w ramach zajęć i jest bezpłatny+ robi się go "na uczelni" tzn. w szpitalach w krk. Pytam, bo zawsze myślałem o stażu za granicą. Oprócz tego nie wydaje mi się, żeby ten program mógł się aż tak różnić od tych na innych uczelniach, więc pytam ;d.

Offline ndaiwer

• Administrator
  • *
  • for ever...
    • http://kopernika.pl
Odp: System studiowania na lekarskim CMUJ
« Odpowiedź #1 dnia: Niedziela, 06.09.2015, 02:03 »
Studia trwają 6 lat

Zmianą było to że 6 rok ma być bardziej kliniczny niż był do tej pory aczkolwiek, nie wiem co to będzie znaczyło w praktyce, gdyż i tak na VI roku obecnie są same kliniczne zajęcia....

Staż podyplomowy już nie będzie Cię obowiązywał(patrz nie będzie go wcale) - po zdaniu LEKu dostajesz pełne PWZ  i trafiasz na głęboką wodę/rezydenturę itd, tam gdzie się zatrudnisz...
Na studiach kasy za studiowanie na żadnym roku nie dostaniesz - wyjątki to stypendia ale to i tak jest niewiele ~500-600 zł i dostaje to ~10% roku..

Offline ambroriel

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Poniedziałek, 26.06.2017, 08:54 »
 :rofl:

Offline natissen

• Stadium początkowe
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Niedziela, 12.11.2017, 18:08 »
 :rofl: