Autor [EN] [PL] [ES] [PT] [IT] [DE] [FR] [NL] [TR] [SR] [AR] [RU] Wątek: Jak nauczyc sie samemu szybko obslugiwac lustrzanke?  (Przeczytany 396 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amag1977

• Stadium początkowe
  • *
    • cera naczynkowa
Jak nauczyc sie samemu szybko obslugiwac lustrzanke?
« dnia: Poniedziałek, 09.01.2017, 15:55 »
Pare dni temu dostalam lustrzanke Nikona D3000 i chcialabym nauczyc sie ja obslugiwac. Umiec dobrze zrobic zdjecie, poznac opcje tego aparatu. Czytalam o nim ze jest w sam raz dla poczatkujacego i prosty w obsludze. Poradzcie mi jak najprosciej nauczyc sie samemu jego funkcji by moc w pelni go wykorzystywac? Moze macie jakies przydatne linki albo porady? moze jakas ksiazka wytlumaczy? Moze wsrod Was sa kobietki ktore zajmuja sie fotografia i moglyby podrzucic pare dobrych rad na poczatek?

Offline ArekN

• Stadium początkowe
  • *
Odp: Jak nauczyc sie samemu szybko obslugiwac lustrzanke?
« Odpowiedź #1 dnia: Wtorek, 31.01.2017, 20:49 »
Wydaje mi się że już na samym starcie obecnie funkcjonujące aparaty w tym Twoja lustrzanka dają możliwość robienia udanych zdjęć, a przy okazji musisz sama próbować.
Tylko metodą prób i błędów dojdziesz do tego by w miarę dobrze obsługiwać lustrzankę. Oczywiście jeśli jest Ci obca czułość aparatu (ISO), czas naświetlania (czas otwarcia migawki), przysłona, to faktyczni musisz sięgnąć po jakąś literaturę, chociaż wydaje mi się że na dzień dobry na pewno są jakieś tutoriale na Youtube. Natomiast jak już zaczniesz korzystać z aparatu, mogę dać Ci pewną radę -  wywołuj zdjęcia. Nie trzymaj ich tylko na komputerze. To świetna sprawa oglądać zdjęcia wywołane. Ja poszedłem jeszcze dalej i kilka najfajniejszych zdjęć przykładowo z wyjazdu na wakacje albo na narty - wychodzi tego kilka na rok wywołuję w postaci większego formatu - są to tak zwane fotoobrazy.  Fotoobrazy albo wiszą w pokojach jako ozdoby albo daję jako prezenty. Jako prezent jest to bardzo efektowny wybór.
Korzystam ze strony
http://www.sweethomedecor.pl
bo to jest najlepsza tego typu strona w Polsce, bardzo przyjazny program online za pomocą którego przesyłasz zdjęcia z Twojego kompa na serwer firmy która wykona fotoobraz, oczywiście po drodze ty to edytujesz, dodajesz napisy jeśli chcesz itp.

Offline jurek44

• Stadium początkowe
  • *
Odp: Jak nauczyc sie samemu szybko obslugiwac lustrzanke?
« Odpowiedź #2 dnia: Środa, 01.02.2017, 09:46 »
jest to możliwe ale słąbo